energia wiatrowa - NIE dla ATOMU w LUBIATOWIE

Idź do spisu treści

Menu główne:

energia wiatrowa

RODZAJE ENERGII > Energie alternatywne

Energia Wiatrowa jest bezpieczna.
Energetyka wiatrowa już w 2009 roku wysunęła się na czołowe miejsce w Polsce ze względu na zdolności wytwórcze. Przyrost mocy elektrowni wiatrowych na 2010 rok wyniósł w Polsce 382 MW (7 miejsce w Europie), wzrost o 52,3%

Odnawialne źródła energii zyskują bardzo dużą popularność na świecie, a Polska, dzięki rozwojowi energetyki wiatrowej, ma szansę na ekologiczną, niskoemisyjną produkcję energii elektrycznej, wzrost bezpieczeństwa energetycznego, czy też wypełnienie wymogów unijnych dotyczących produkcji energii ze źródeł odnawialnych.

Pomimo poprawy sytuacji, nadal utrudnieniem przy uruchamianiu nowych farm wiatrowych pozostaje stan infrastruktury przesyłowej i wydłużające się procedury administracyjne. Z drugiej strony, konieczność intensywnej rozbudowy i modernizacji infrastruktury energetycznej to kolejne możliwości inwestycyjne.

Produkcja energii ze źródeł odnawialnych dostarcza nie tylko modnej, ekologicznej, zwykle bezemisyjnej energii elektrycznej, ale stanowi także element uniezależniania się od paliw kopalnych – które, jak by nie patrzeć, są ograniczone i wyczerpują się. Nie jest to już tylko moda, konieczność wykorzystywania odnawialnych źródeł zrozumiały nawet największe potęgi gospodarcze świata.

W Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych wielu inwestorów pyta o źródła sukcesu Polski. Odpowiedź jest prosta – ciężko pracujemy na swój sukces.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego